Wiszące ogrody w mieszkaniu

Dom to nasze najbardziej intymne miejsce na ziemi. W swoim domu czujemy się swobodnie, bezpiecznie i swojsko. Dom jest naszym azylem, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły do dalszego działania w domu i poza domem.

Każdy z nas stara się aby jego dom był czysty, zadbany i efektownie wyglądał.

W tym celu dekorujemy wnętrza naszych domów według swoich upodobań i tym samym czyniąc dom wymarzonym dla nas miejscem. Jedne osoby wolą puste ściany, a inni ludzie uwielbiają zawieszać je obrazami, obrazkami, stroikami. A jeszcze innym marzą się wiszące ogrody w mieszkaniu. Wiszący ogród wewnątrz domu wymaga sporo pracy i inwencji twórczej, lecz po zorganizowaniu wygląda przeuroczo. Takie wiszące ogrody w mieszkaniu może stworzyć każdy kto kocha kolor zielony i rośliny.

Wiszący ogród może zajmować wszystkie ściany lub jedną ścianę.

Może też być zorganizowany w jednym kąciku lub w miejscu do tego przeznaczonym np. znajdować się w specjalnych ramach, w których umieszczane są rośliny. Trzeba tylko pamiętać o ich podlewaniu. W wiszących ogrodach domowych mogą rosnąć wszystkie rośliny. A więc kwiaty, zioła, a nawet krzewy i drzewka. Zieleń w domu, to przede wszystkim dużo świeżego powietrza, wspaniałe wrażenia estetyczne, ale również zysk, jak jest w przypadku ziół i przypraw. Możemy je samodzielnie i ekologicznie uprawiać w swoim własnym domu. I sięgać po nie o każdej porze na dodatek nic nie płacąc.

Nie bez znaczenia są też dekoracyjne i efektowne zawieszki do roślin.

Można kupić lub wykonać je samodzielnie. Zawieszki na rośliny dodają pomieszczeniu charakteru, ubarwiają wnętrze i czynią go bardziej przytulnym i wesołym.Wiszące w mieszkaniu ogrody to wciąż nowa metoda aranżacji pomieszczeń. To aranżacja w Polsce dość rzadko spotykana. Dlatego wiszący w domu ogród to gratka dla osób odwiedzających dom, bo niewiele jest takich domów posiadających żywą zieloną aranżację. Wiszące ogrody na zewnątrz są częściej spotykane. Podobnie jak i porośnięte roślinami zewnętrzne ściany budynków, oraz dachy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s